Avantura Utrke

Najtežih 400 metara vašeg života

Sprint (ili slog) više od 40 priča prema nebu uzbrdice na 35 stupnjeva za slavu… i čistu bol.

red bull 400 sprint

Ako preskočite dizalo u korist stepenica, poslušajte. Prvi put u svojoj sedmogodišnjoj povijesti, naporni Red Bull 400 sprint izazov okrunit će svjetskog prvaka.

Nije poznato? Trka uzbrdo na dušu i pluća dugačka je samo 400 metara, otprilike četvrtina milje. Ali to 400 metara prisiljava sudionike da se skoku skoro 460 metara uzbrdo.

wolverine arktički zahvat

Red Bull će srušiti povjerenje konkurenata na 14 takvih događaja širom Europe, Azije i Sjeverne Amerike. A preko ljeta će se u Njemačkoj održati prvo svjetsko prvenstvo Red Bull 400.

Red Bull 400 Svjetsko prvenstvo

15. srpnja, na brdu skijaških skakača Hochfirstschanze u Titisee-Neustadtu, u Njemačkoj, netko će hodati ili će najvjerojatnije puzati daleko sa svjetskom titulom. Pokrovit će se pojedinačni ženski i muški prvak, kao i zajednički tim od 4 × 100.

red bull 400 racers uphill

Po svemu sudeći, Ahmet Arslan iz Turske bit će prvi službeni prvak. U sedam godina Red Bull 400 događanja progurala je trkače kroz Arslan, 10 puta je pobijedio, često sudjelujući na više događanja u Europi.

bootii boce recenzije
female competitor red bull 400

Prošle godine pobijedio je na Hochfirstschanze, svladavši masivnu stazu za 3 minute, 41,1 sekundu. I na tom istom događaju dame su donijele i najviše počasti Turskoj, jer je Jasmin Can srušila vrijeme od 4 minute, 41 sekundu - gotovo minutu ispred drugog mjesta.

Potpuni popis događaja nalazi se u nastavku, ali dva će događaja stići u Sjevernu Ameriku. U Kanadi, 400 stiže u Whistler 8. kolovoza, a Park City, Utah, bit će domaćin manifestacije 29. rujna.

pregled jetboil bljeskalice

Prošle godine utrka u Park Cityu bila je najviša nadmorska visina bilo kojeg Red Bull 400 na svijetu, prisilivši trkače na pluća koji su stisnuli 6470 stopa -na dnu brda!

Mislite li da ste kralj ili kraljica brda? Prijavite se za Red Bull 400 utrku ili idite ravno na nastupno Svjetsko prvenstvo.