Vijesti

Shiffrin postavlja slalomske rekorde, Everest Mailrun FKT: Vijesti o avanturama tjedna

Od nadahnjujućeg do tragičnog, Avanturističke vijesti tjedna predstavljaju sažetak najboljih vijesti iz svijeta istraživanja i avantura.

SLALOM: Mikaela Shiffrin zauzela 41. pobjedu u Svjetskom kupu. Rođena u Koloradu Mikaela Shiffrin zauzela je prvo mjesto na otvaranju sezone slaloma u Leviju u Finskoj na Svjetskom kupu ovog vikenda.

Postignuće joj je 41. pobjeda, a također je čini najokrašenijim slalomskim skijašem u povijesti. Ingemar Stenmark iz Švedske prethodno je držao rekord na 40 pobjeda u Svjetskom kupu. Pročitajte više ovdje.

trkački pojas za triatlon

EVEREST FKT:Timovi postavlja snimke trčanja do i iz baznog kampa. Prošli tjedan trojica muškaraca završili su lud Everest Mailrun - trčeći iz Katmandua u Nepalu, na razini mora sve do Baznog kampa Everest - i prvi obilazak podviga. Ultrarunner Lizzy Hawker uspostavio je rutu kojom sportaši obično trče u jednom smjeru.

Scott Loughney, Ryan Wagner i Uprendra Sunawar pretrčali su cijelu udaljenost od 6 km (400 km), s približno 82.020 stopa nadmorske visine. Trebalo im je nešto manje od 10 dana. Više o FKT pročitajte ovdje.

VISOKI PAD: Ulaznik planinara i Zion Parka umire na slijetanju Angela. Dan nakon što se popularna staza Angels Landing ponovo otvorila (park je zatvorio stazu zbog stijena), 19-godišnja Savannah McTague pala je sa staze.

Njeno tijelo je otkriveno i identificirano u četvrtak. Devet osoba poginulo je na stazi izloženoj Nacionalnom parku Zion od 2004. godine, izvijestio je CNN.

pregled crne rupe patagonije

CYCLO-CROSS: Van Der Poel pobijedio na Cyclo-Cross Svjetskom kupu.Svjetski prvak u ciklo-križu Mathieu van der Poel, koji se utrkuje za tim Corendon-Circus, pobijedio je u petom kolu UCI Cyclo-cross Svjetskog kupa, održanom u Koksijdeu, u Belgiji. Pobjeda doprinosi njegovom impresivnom nizu od 33 uzastopne pobjede ove sezone.

RUNNING: Ovaj čovjek trči maratone u svih 50 država. Tony Anderson, 57, Michigan, planira završiti izazov trčanja maratona u svih 50 država kako bi prikupio novac za pomoć djeci.

msr pro deal

Pakao je 30. studenoga proveo svoju 47. utrku u Mississippiju. Do sada je prikupio 500 000 USD za lokalnu dobrotvornu organizaciju Big Brothers Big Brothers iz sjeverozapadnog Michigana. Ovdje pročitajte o njegovim utrkama.

SKIMO: Olimpijske igre mladih za skijaško planinarenje održane na Eldori. Ovaj tjedan kvalifikacija za Olimpijske igre mladih u skijaškom planinstvu sastojala se od pojedinačnih ski-mo utrka i probne utrke u sprinterskom vremenu.

Nakon sudjelovanja na natjecanju, trkači Jeremiah Vailee, George Beck, Samantha Paisley i Grace Staberg izabrani su za predstavljanje Sjedinjenih Država na Olimpijskim igrama mladih za sport skijanja u planinarstvu. Olimpijske igre Milano Cortina 2026. vjerojatno će uključivati ​​sport.

Skimo USSMA race at Eldora this past weekend.